Жастар және дін

22.02.2019

2019 жылы 22 ақпанда "Каменка орта мектебі" ММ-де дінтану мұғалімі Ю. С. Радецкая "Жастар және дін"тақырыбында дөңгелек үстел өткізді. Шараға №2 Агротехникалық колледжінің студенттері мен 10-11 сынып оқушылары қатысты. Дөңгелек үстелдің проблемалық алаңында: жаһанданудың қауіп-қатерлері мен қауіптеріне қалай қарсы тұру керек деген сұрақтар талқыланды. Жастарда діни болу дегеніміз не? Бүгінгі жасөспірімдер мен қыздар шын мәнінде шынайы дінді адам бола ала ма? Дөңгелек үстелге қатысушылар мысалдар келтіріп, өздерінің азаматтық ұстанымдарын талқылады. Барлық қатысушылардың сөз сөйлеуі эмоционалды және мазмұнды өтті. Бүгінгі таңда терроризмнің алдын алу маңызды міндет болып табылады, ең алдымен балаларды дәстүрлі діндерге құрмет көрсету рухында тәрбиелеу керек. Студенттер мен оқушылар мұғалімнен құнды кеңестер мен ұсыныстар алды: сектанттардың ықпалына қалай түсіп қалмау? Балаларға деректі фильм көрсетілді, сауалнама жүргізілді, дәстүрлі емес ағымдардың зияны мен қауіптілігі туралы жадынамалар таратылды. Дөңгелек үстел қатысушылардың бірауыздан пікірі бойынша өте жемісті өтті.

Дінтану мұғалімі Ю. С. Радецкая